Nemáš parťáka? Nevadí, dej nám vědět a my ti ho seženeme!

POPIS TURNAJE

Jedná se o 1. ročník turnaje Tenis&Golf. Výtěžek z tohoto turnaje půjde na podporu tělesně handicapovaných tenistů nebo golfistů. 
V letošním roce tělesně handicapovaní golfisté získají za každé Birdie v golfu a Eso v tenise 100,-. A v příštím roce se zaměříme na handicapované tenisty!

Možnost se přihlásit pouze na jeden turnaj, avšak bez nároku na výhru!

Turnaj je určen pro všechny, kteří vědí, jak vypadá tenisová raketa a golfová hůl. :)

Jeden tým je složen ze dvou hráčů. Tenis se hraje formou čtyřhry a golf formou Texas scramble na 18 jamek s postupným startem. 

21. 9. 2019 do 9:00 prezentace na tenisových dvorcích v Satalicích v Praze https://www.tenissatalice.cz/ 

22. 9. 2019 do 11:00 prezentace na golfovém hřišti na Černém Mostě v Praze https://www.grcm.cz/cs/ 

PŘIHLÁŠENÍ

Možnost přihlásit se pouze na jeden turnaj, avšak bez nároku na výhru. V případě naplnění turnaje mají přednost hráči přihlášení do obou turnajů!

Aktivní členství v golfu není podmínkou!

Uzávěrka přihlášek je 15. 9. 2019. 

Přihlaste se zde


POPLATKY

2300,- za osobu za celý turnaj.
800,- za osobu za tenisový turnaj
1800,- za osobu za golfový turnaj 

Platba převodem na účet.  Číslo účtu: 1355040022 / 3030 

V ceně: pronájem tenisového areálu, tenisové míče, oběd na tenise, green fee, míčky na driving, bageta a nápoj na golfový turnaj, raut po golfovém turnaji, sud piva na tenisový turnaj a ochutnávka vín na golfový turnaj, věcné dary od sponzorů

Pro účastníky turnaje je možné využít nabídku ubytování v resortu golfového hřiště s 10% slevou.

PRAVIDLA

Tenis

Tenis se hraje formou čtyřher podle pravidel tenisu, dvojice mohou být libovolně složené. Hraje se systémem každý s každým na body do 15 nebo 21 (podle počtu přihlášených), dvojice se střídají na podání po 2 bodech, vítězí dvojice, která dosáhne 15, resp.21 bodů, přičemž rozdíl ve skóre musí být minimálně dvoubodový, v případě hry do 21 bodů např. 21-19, v případě, že nastane výsledek 21-20, zápas pokračuje dál až do rozdílu 2 bodů, např. 24-22.

Celkový výsledek se vydělí 10 (např. výsledek 21-16 se upraví na 2,1-1,6), vítěz utkání získává tolik bodů vydělených 10, kolik v utkání prohrál (v našem případě 1,6) a poražený získává tolik bodů, kolik prohrál (v tomto případě 2,1).

Vítězem tenisové části se tedy stává dvojice s nejnižším počtem bodů.

Golf

Golf se hraje ve stejných dvojicích formou Texas scramble s vyrovnáním na 18 jamek podle pravidel golfu, postupný start z jamky číslo 1.

Vyrovnání se vypočítá tak, že se součet přesných HCP obou hráčů vynásobí 1/3 a toto číslo se odečte od skutečného počtu zahraných ran, přičemž nejvyšší započitatelný HCP je 36.

Při hře se musí počítat odpal každého hráče ve dvojici alespoň na 6 jamkách.

Celkovým vítězem se stává dvojice s nejnižším součtem bodů z obou disciplín. V případě rovnosti bodů o vítězi rozhoduje výsledek vzájemného tenisového zápasu.


VÍTĚZSTVÍ


Vítězná dvojice získává putovní pohár a zahraniční zájezd! (Poukaz v hodnotě 30 000,-Kč!)