Nemáš parťáka? Nevadí, dej nám vědět a my ti ho seženeme!

POPIS TURNAJE

Jedná se o 2. ročník turnaje Tenis & Golf. Výtěžek z tohoto turnaje půjde na podporu tělesně handicapovaných tenistů nebo golfistů. 
Vzhledem k událostem spojených s pandemií Covid - 19 se nám bohužel zatím nepodařila získat žádná finanční podpora, proto se podpora hendikepovaných tenistů zatím odkládá. Avšak budeme na tom dále pracovat. Kdyby se našel někdo v okruhu vás, případně vašich přátel, kdo by rád podpořil náš turnaj, neváhejte se ozvat!

Turnaj je určen pro všechny, kteří vědí, jak vypadá tenisová raketa a golfová hůl. :)

Jeden tým je složen ze dvou hráčů. Tenis se hraje formou čtyřhry a golf formou Texas scramble na 18 jamek s postupným startem. 

19. 9. 2020 do 11:00 prezentace na golfovém hřišti na Černém Mostě v Praze https://www.grcm.cz/cs/

20. 9. 2020 do 9:00 prezentace na tenisových dvorcích v areálu Hector Sport Centre v Praze https://www.hector.cz/ 
 

PŘIHLÁŠENÍ

Aktivní členství v golfu není podmínkou!

Uzávěrka přihlášek je 17. 9. 2020. 

Přihlaste se zde


POPLATKY

Startovné: 2 900,- / osoba
pozn. profíci, kreditáři, golf cut: 1600,- / osoba (poplatek za fee se vyplácí přímo Black Bridge)

Platba převodem na účet.  Číslo účtu: 1355040022 / 3030 

V ceně: pronájem tenisového areálu, tenisové míče, oběd na tenise, golf fee, bageta a nápoj na golfový turnaj, oběd po golfovém turnaji, ochutnávka vín, welcome balíček

Pro účastníky turnaje je možné využít nabídku ubytování v resortu golfového hřiště s 10% slevou.

PRAVIDLA

Tenis

Tenis se hraje formou čtyřher podle pravidel tenisu, dvojice mohou být libovolně složené. Hraje se systémem každý s každým na body do 15 nebo 21 (podle počtu přihlášených), dvojice se střídají na podání po 2 bodech, vítězí dvojice, která dosáhne 15, resp. 21 bodů, přičemž rozdíl ve skóre musí být minimálně dvoubodový, v případě hry do 21 bodů např. 21-19. V případě, že nastane výsledek 21-20, zápas pokračuje dál až do rozdílu 2 bodů, např. 24-22.

Celkový výsledek se vydělí 10 (např. výsledek 21-16 se upraví na 2,1 - 1,6), vítěz utkání získává tolik bodů vydělených 10, kolik v utkání prohrál (v tomto případě 1,6) a poražený získává tolik bodů, kolik prohrál (v tomto případě 2,1). V případě, že se zápas nerozhodnul do 21 bodů a pokračuje dál až do určení vítěze (např. 25 - 23), nahlíží se na tento zápas bodově tak, jakoby skončil výsledkem 21 - 19 s 1,9 bodů pro vítěze a 2,1 bodů pro poraženého.

Vítězem tenisové části se tedy stává dvojice s nejnižším počtem bodů.

Golf

Golf se hraje ve stejných dvojicích formou Texas scramble s vyrovnáním na 18 jamek podle pravidel golfu, postupný start z jamky číslo 1.

Vyrovnání se vypočítá tak, že se součet přesných HCP obou hráčů vynásobí 1/3 a toto číslo se odečte od skutečného počtu zahraných ran, přičemž nejvyšší započitatelný HCP je 36.

Při hře se musí počítat odpal každého hráče ve dvojici alespoň na 6ti jamkách.

Celkovým vítězem se stává dvojice s nejnižším součtem bodů z obou disciplín. V případě rovnosti bodů o vítězi rozhoduje výsledek vzájemného tenisového zápasu.


VÍTĚZSTVÍ

Vítězná dvojice získává putovní pohár a zájezd od CK Poznání! (Poukaz v hodnotě 30 000,-Kč!)